Hledání Lašska

Hlavní stránka Aktuality Hledání Lašska

úterý 21. října 2014

Hledání Lašska pátek 14. listopadu v 17.00 hod
Srdečně Vás zveme na komponovaný pořad, který měl svou letošní úspěšnou premiéru na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici.

Autor: Mgr. Václav Michalička

Režie: Mgr. Václav Michalička

Odborná spolupráce: PhDr. Marian Friedl, Dis.; Mgr. Petr Drkula, PhD.

Uvidět zas ty rosné perly luk,

oči tvých synků, líčka děvuch čistá,

zahrádky s úly, olše, modřín, buk –

Tys Lašsko mé, jak píseň božích muk,

kytice máků před obrazem Krista.

Lašský fenomén prošel nejen zajímavým vývojem, ale také mytizací, která vytvořila několik výrazných podob vnímání tohoto etnografického prostoru.  Komorní pořad přiblíží oblasti na území dnešní České republiky, k nimž se váže či vázalo označení Lašsko. Tento název nejen, že přinesl mnoho pohledů na poměrně širokou oblast, ale také vyvolával řadu emocí vedoucích ke kulturním i politickým projevům. Dobová literatura, která utvářela obecné povědomí o této oblasti, bude konfrontována s reálnými historickými procesy ve srozumitelném výkladu. Mluvené slovo doplní působivými hudební vstupy Petr Drkula na kobzu a Marian Friedl na malý cimbál.

Účinkující:
Hudební doprovod:  PhDr. Marian Friedl, Dis.; Mgr. Petr Drkula, PhD.
Čtení literárních ukázek: MUDr. Mořic Jurečka
Mluvené slovo: Mgr. Václav Michalička

Cena vstupenky: 50,- Kč

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v pokladně Muzea v Příboře (Piaristický klášter) od 3. 11. do 13. 11. 2014 (pondělí, středa, pátek 6:00 – 14.30; úterý, čtvrtek 6.00 – 16.00, neděle 8.30 – 12.00). Počet míst je omezen.

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce | Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému