Hückelové opět doma

Hlavní stránka Aktuality Hückelové opět doma

čtvrtek 18. července 2019

Hückelové opět doma Neočekávaná návštěva přijela do Nového Jičína.

V letošním roce si připomínáme 220. výročí příchodu Johanna Nepomuka Hückela do Nového Jičína. Roku 1799 se zde stal kloboučnickým mistrem a zahájil tak tradici výroby plstěných klobouků, jejímž pokračovatelem je dnes akciová společnost TONAK. V pátek 12. července zavítala do našeho města Nicole Hückel, která je potomkem rodové linie Augustina Hückela. Její předkové více než 60 let žili v jedné z nejstarších vil zbudovaných v letech 1880-1882 přímo nad továrním komplexem. Nicole spolupracuje již několik let s Muzeem Novojičínska na kompletaci podkladů k Hückelovým vilám a pro potřeby nové publikace, která vyjde v září letošního roku, poskytla několik rodinných fotografií zachycujících exteriéry i interiéry těchto kulturních památek. V září letošního roku na novojičínské slavnosti přijedou další příslušníci rodiny Hückelů, kteří si přijedou připomenout místa spojené s jejich dětstvím a rodinným odkazem.

Autor: Radek Polách Sekce: Aktuality | Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019