Městské opevnění a boje o Nový Jičín

Hlavní stránka Aktuality Městské opevnění a boje o Nový Jičín

úterý 30. dubna 2013

Městské opevnění a boje o Nový Jičín Katalog výstavy Městské opevnění a boje o Nový Jičín uspořádané pod záštitou starosty města Nového Jičína PhDr. Jaroslava Dvořáka v Rytířském sále a Kamenné síni Žerotínského zámku v Novém Jičíně 30. dubna - 25. srpna 2013.

Městské opevnění a boje o Nový Jičín

Vydáno u příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o městě Novém Jičíně

Nový Jičín 1313 - 2013, 700 let

Autor katalogu a překladu německých a latinských pramenů do češtiny: PhDr. Jiří Jurok, CSc.

Autoři výstavy: PhDr. Jiří Jurok, CSc. a Eduard Piterka

Foto: Ladislav Šmitke č. 17 - 23, 25  - 31, fotoarchiv Muzea Novojičínska č. 1 - 16, 24, 32 - 38, 42 - 43 a Zámku Slavkov - Austerlitz č. 39 - 41.

Vydavatel: Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace, 28. října 12, 741 11 Nový Jičín

Jazyková korektura: PhDr. Sylva Dvořáčková a PhDr. Zora Kudělková Grafická úprava: Radovan Goj

Místo a rok vydání: Nový Jičín, 2013

Náklad: 500 výtisků