Muzejní škola (nejen) pro seniory III.

Hlavní stránka Aktuality Muzejní škola (nejen) pro seniory III.

pondělí 17. července 2017

Muzejní škola (nejen) pro seniory III. Muzeum Novojičínska - Žerotínský zámek Vás srdečně zve na Muzejní školu (nejen) pro seniory III. Muzejní škola představí během cyklu devět přednášek, tentokrát z oborů historie, archeologie, národopisu, geologie či genealogie.

Podzimní cyklus přednášek bude probíhat každé pondělí od 2. října do 27.listopadu 2017, vždy ve dvou termínech od 9.00 do 11.00 hod. a od 13.00 do 15.00 hod. v Trámovém sále Žerotínského zámku v Novém Jičíně.
Můžete si zvolit dopolední či odpolední skupinu.

Závazné přihlášky formou zápisu přijímáme na pokladně Žerotínského zámku v Novém Jičíně v pracovních dnech v termínu od 1.9 do 15.9.2017 (od 8.00 do 17.00 hodin mimo pondělí).
Cena celého cyklu přednášek je 300 Kč. Kapacita pro skupinu je omezena pro 40 osob. Přihláška je platná po zaplacení kurzovného.

Program přednášek

2.10. PhDr. Zdeněk Orlita, Ph.D. (historik) – Les známý i neznámý – přednáška o historii lesa na Kravařsku s ukázkou netradiční techniky lisování a tisku lesních bylin.
9.10. Mgr. Eva Sulovská (kurátorka) – Vývoj módy klobouků ve druhé polovině 19. století a 20. století – přednáška ke stálé expozici klobouků Nechte na hlavě s praktickými ukázkami a možností vyzkoušení klobouků.
16.10. Bc. Petra Nevelösová (genealožka) – Putování za předky aneb Jak se dělá rodopis.
23.10. Mgr. Hana Jabůrková (historička) – Tajemství hlíny – přednáška k výstavě. Součástí přednášky bude možnost vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu.
30.10. Irena Jašíková (knihovnice) -   „..  ani den bez psaného slova“ - vývoj písma, papíru, psacích nástrojů.  Knihtisk, prvotisky, tiskárny (Kryl & Scotti v Novém Jičíně).
6.11.  RNDr. Oldřiška Frühbauerová (geoložka) – Zajímavé geologické lokality na Novojičínsku.
13.11. PhDr. Anna Hrčková (etnografka) – Kapitoly o lidové stravě na Novojičínsku – Pečeme s láskou.
20.11. Mgr. Martin Vitko (historik) - Mimořádné lidové soudy na Novojičínsku 1945-1948.

27.11. Poslední přednáška bude spojena s výletem na zámek Kunín, kterým Vás provede kastelán zámku PhDr. Jaroslav Zezulčík.

Sekce: Aktuality   |   Tisk   |   Poslat článek známému