Koncert Puellae et Pueri a jeho hostů

Hlavní stránka Kostel sv. Josefa při Kapucínském klášteře Aktuální akce Koncert Puellae et Pueri a jeho hostů

pondělí 25. března 2019

Koncert Puellae et Pueri a jeho hostů Sextet+ chlapecké vokální těleso a smyčcový kvintet Cordes di gioia 7. dubna 2019 v 16 hodin

Středoškolský smíšený pěvecký sbor Puellae et Pueri dirigují manželé Andrea a Karel Dostálovi.
Repertoár tvoří skladby lidové, spirituály, ale i klasická sborová literatura, sbor navštěvuje přibližně 40 členů. Vystupují na vánočních i jarních koncertech, ale i na festivalech a soutěžích sborové hudby u nás i v zahraničí. Sbor se v roce 2014 a 2016 účastnil na projektu pod záštitou MKČR – Festa academica. V dubnu 2016 hostoval na slavnostním koncertu partnerského sboru KOS a japonského dechového orchestru ve vyprodaném sále Rudolfina v Praze. V březnu 2017 v rámci turné po Pobaltí a Finsku sbor zpíval na mezinárodním festivalu v Kaunas. Ve finské Hämeenlinně potvrdil přátelství s místním sborem Vanajan Youth Choir. Zlatá pásma z Pardubic (2017) a z Prahy- Young Bohemia (2018) podtrhují úspěchy na mezinárodních soutěžích. Poslední výjezd sboru byl v červnu 2018 – Norsko, Dánsko, Německo. Spoluúčinkování na závěrečném koncertu Smetanovy Litomyšle 2018 je dokladem jejich skvělého repertoárového záběru.

Vstupné: 50,- Kč, snížené 100,- Kč

Autor: Mgr. Hana Jabůrková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019