Kyrgyzstán: V zemi nomádů a Nebeských hor

Hlavní stránka Kostel sv. Josefa při Kapucínském klášteře Aktuální akce Kyrgyzstán: V zemi nomádů a Nebeských hor

pondělí 11. ledna 2016

Kyrgyzstán: V zemi nomádů a Nebeských hor čtvrtek 28. ledna 2016 od 17 hodin, oratoř Kostela sv. Josefa při Kapucínském klášteře ve Fulneku

23. přednáška z cyklu Cesta kolem světa

Kyrgyzstán je země mnoha tváří. Je to pestrobarevná a rozmanitá mozaika, která se mění doslova každou chvíli před očima. Rozsáhlé stepi a polopouště kontrastují s jezery a hlavně všudypřítomnými horami. Znatelně se změnily tváře lidí, které dávají najevo, že hranice Evropy jsou kdesi v nedohlednu. Jiné je i chování, způsob myšlení, jazyk, tradice a náboženství. Proputujeme spolu část kyrgyzského a kungejského Alatau, navštívíme dvě největší jezera v zemi a cestu zakončíme v hlavním městě, kde nasajeme atmosféru, vůně a chutě v rušném bazaru… Přijďte si poslechnout povídání o této zajímavé středoasijské zemi, ve které na sebe zajímavé situace a zážitky nenechají dlouho čekat.

Přednáší: Michal Štěpánek

Vstupné: 40,- Kč, snížené 20,- Kč

Autor: Mgr. Hana Orlitová Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému