Tanzánie: půjčky jako cesta z chudoby?

Hlavní stránka Kostel sv. Josefa při Kapucínském klášteře Aktuální akce Tanzánie: půjčky jako cesta z chudoby?

pátek 27. února 2015

Tanzánie: půjčky jako cesta z chudoby? Čtvrtek 26. března 2014, 17 hodin, oratoř Kostela sv. Josefa ve Fulneku
19. přednáška z cyklu Cesta kolem světa

Členové neziskové organizace Maendeleo budou vyprávět o svých zkušenostech a zážitcích z východoafrické Tanzanie. Přiblíží vám projekt Podpora farmaření, který využívá mikrofinance jako nástroj rozvoje chudých rurálních oblastí jihozápadní Tanzanie.

Zajímá vás jakým výzvám čelí organizace Maendeleo při poskytování mikropůjček v Tanzanii? Rádi byste se dozvěděli, jak si vedou takto podpoření farmáři a jak vlastně žijí? Zuzana i Martin strávili v Tanzanii celkem několik měsíců a zažili ji na vlastní kůži. Budou mluvit o své cestě, o kladech, záporech a udržitelnosti programu podpory, i o tom, co se pro zlepšení životní situace chudých lidí snaží dělat Maendeleo.
Přednášejí: Zuzana  Břehová a Martin Schlossarek

Vstupné: 40,- Kč a snížené 20,- Kč