VÝPRAVA 2018

Hlavní stránka Kostel sv. Josefa při Kapucínském klášteře Aktuální akce VÝPRAVA 2018

pondělí 6. srpna 2018

VÝPRAVA 2018 23. srpna 2018 od 19 hodin


Comenius Fulnek, z.s. vás srdečně zve na unikátní kulturní mezinárodní událost.
Britský hráč na gongy Bear Love a Ondřej Smeykal, český hráč na didgeridoo, pořádají další ročník hudebního putování Českem. Projekt Výprava spojuje genia loci kulturní krajiny a historické architektury s akustickou hudbou a meditací.  
Více než 15 unikátních míst České republiky (např. klášter Kladruby, Panenský Týnec, zámek Rosice, kostel sv. Michala Znojmo) rozezní  kolekce obřích gongů (2,2m!)  za  doprovodu australského didgeridoo. Letošní ročník bude mít dva hosty.  Andrew Begay pochází ze severoamerického kmene Navaho, byl vychován tradičním způsobem, je vypravěčem své tradice, výrobcem a hráčem na flétny. Další hostem je australská aboriginská umělkyně Rachel Shields, muzikantka a vypravěčka domorodých legend.
Koncepce Výpravy spájí instrumentální prvky archaických kultur, které vypráví pradávné příběhy o nás. Výpravu lze těžko popsat slovem koncert, vtáhne vás totiž do elementárního zvukového proudu.  
Dřevo, kov či přírodniny v podobě nejstarších nástrojů světa nám zvukem nabízí znovuoživení našich dávných zkušeností. Devadesát minut performance je událostí nejen pro uši. Frekvence nástrojů rezonují, spojují  tak hráče s posluchačem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty.
Těšíme se na společný večer, který se uskuteční 23. srpna 2018 od 19 hodin v Kostele sv. Josefa ve Fulneku.Vstupné 120,- Kč, snížené 60,- Kč
Srdečně zve Comenius Fulnek, z.s. a Ondra Smeykal
www.muzeumnj.cz, www.comeniusfulnek.cz, www.smeykal.com

 

Autor: Mgr. Hana Jabůrková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska (v2)