Pořad: Den se starými technologiemi VI

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře Aktuální akce Pořad: Den se starými technologiemi VI

středa 3. května 2017

Pořad: Den se starými technologiemi VI sobota 27. května 2017, 9.00 - 13.00
Využívání kopřivového vlákna v lidové kultuře

Pořad je součástí derniéry úspěšné výstavy KOPŘIVA, kterou si návštěvníci v tento den mohou prohlédnout naposledy. Během pořadu se návštěvníci seznámí se zpracováním kopřivového vlákna. Dozví se, co všechno předchází tomu, než vznikne kopřivová nitka a jak se získává vlákno z kopřivy. Sami si budou moci vyzkoušet některé činnosti jako je například česání kopřivového vlákna a další archaické techniky spojené s touto rostlinou. Těšit se můžete mimo jiné na výrobu kopřivového ručního papíru, předení kopřivového vlákna na kolovrátku i vřetýnku, tkaní na destičce, zhotovování kopřivových provazů, ale také  na jemnou kopřivovou nitku určenou pro paličkované krajky.

Pořad budou doprovázet lidové písně v podání valašských muzikantů.

Vstupné 15,-

Program se uskuteční v prostorách příborského muzea

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému