Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory IX

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře Aktuální akce Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory IX

pondělí 15. července 2019

Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory IX 23. září - 2. prosince 2019
Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část) od 9.00 do 10.45 hod.

Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře a město Příbor

srdečně zvou na

Příborskou muzejní školu (nejen)

pro seniory IX

Muzejní škola pro seniory v Příboře i v letošním roce reaguje na potřeby a požadavky seniorů 21. století.

Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dovídat se novinky z vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe je základním východiskem muzejní školy. V jejím průběhu budou moci zájemci (stejně jako v loňském úspěšném roce) každý týden navštěvovat přednášky zaměřené na zcela nová témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví. Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním i Muzea Novojičínska. Odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí.

Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí

v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část)od 9.00 do 10.45 hod.

Muzejní škola se uskuteční od 23. září do 2. prosince 2019.

Závazné přihlášky (zápis) v příborském muzeu přijímáme

v pondělí 2. 9. 2019 (od 8.00 do 11.00 hod.)

Cena cyklu přednášek: 400,- Kč

Omezená kapacita: 60 osob

Přihláška je platná po zaplacení kurzovného

V rámci Muzejní školy se bude možné přihlásit na školní výlet. Cílem vlastivědného výletu bude Pevnost poznání v Olomouci a  Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem se zastávkami u kostela sv. Cyrila a Metoděje v Litovli a kostela sv. Ludmily v Bílé Lhotě.
Výlet se uskuteční v termínu 4. října 2019.
Cena výletu: 450,- Kč (zahrnuje dopravu a vstupy do areálů).

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019