Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory VI

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře Aktuální akce Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory VI

čtvrtek 14. července 2016

Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory VI

Muzeum Novojičínska, p.o. – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře

a město Příbor

srdečně zvou na

Příborskou muzejní školu (nejen) pro seniory VI

Muzejní škola pro seniory v Příboře i v letošním roce reaguje na potřeby a požadavky seniorů 21. století. Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dovídat se novinky z vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe je základním východiskem muzejní školy. V jejím průběhu budou moci zájemci (stejně jako v loňském úspěšném roce) každý týden navštěvovat přednášky zaměřené na zcela nová témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví. Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním i Muzea Novojičínska. Odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí.

Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí

v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část)od 9.00 do 10.45 hod.

Muzejní škola se uskuteční od 26. září do 5. prosince 2016.

Závazné přihlášky (zápis) v příborském muzeu přijímáme

v pondělí 5. 9. 2016 (od 8.00 do 16.00 hod.)

Cena cyklu přednášek 250,- Kč

Omezená kapacita: 55 osob

Přihláška je platná po zaplacení kurzovného

V rámci muzejní školy se bude možné přihlásit na školní výlet: do Opavy a okolí. Program bude upřesněn

Výlet se uskuteční v termínu 12. října 2016.

Cena 300,- Kč (zahrnuje dopravu a vstupy do areálů).

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému