Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory VII

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře Aktuální akce Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory VII

pondělí 14. srpna 2017

Příborská muzejní škola (nejen) pro seniory VII Srdečně Vás zveme na soubor 11 přednášek, které budou probíhat každé pondělí od 25. 9. do 4. 12. 2017 v konferenčním sále Piaristického kláštera od 9.00 do 10.45 hod.

Muzeum Novojičínska, p.o. – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře

a město Příbor

srdečně zvou na

Příborskou muzejní školu (nejen)

pro seniory VII

Muzejní škola pro seniory v Příboře i v letošním roce reaguje na potřeby a požadavky seniorů 21. století.

Neustále rostoucí zájem starších lidí s chutí a vůlí smysluplně trávit svůj čas, vzdělávat se, dovídat se novinky z vědy a současně se seznamovat s lidmi a odborníky z praxe je základním východiskem muzejní školy. V jejím průběhu budou moci zájemci (stejně jako v loňském úspěšném roce) každý týden navštěvovat přednášky zaměřené na zcela nová témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví. Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním i Muzea Novojičínska. Odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí.

Podzimní soubor 11 přednášek bude probíhat každé pondělí

v konferenčním sále Piaristického kláštera (nově zrekonstruovaná část)od 9.00 do 10.45 hod.

Muzejní škola se uskuteční od 25. září do 4. prosince 2017.

Závazné přihlášky (zápis) v příborském muzeu přijímáme

v pondělí 4. 9. 2017 (od 8.00 do 11.00 hod.)

Cena cyklu přednášek: 300,- Kč

Omezená kapacita: 60 osob

Přihláška je platná po zaplacení kurzovného

V rámci Muzejní školy se bude možné přihlásit na školní výlet do muzea v Metylovicích, prohlédneme si dřevěné kostely v Kunčicích a Sedlišti, Archeopark Chotěbuz a Kotulovu dřevěnku v Havířově.

Výlet se uskuteční v termínu 6. října 2017.
Cena výletu: 250,- Kč (zahrnuje dopravu a vstupy do areálů).

Příborská muzejní škola pro seniory VII

V pondělí 4. září 2017 proběhl zápis do sedmého ročníku Muzejní školy pro seniory.  Zájemců bylo mnoho, ale všichni, kteří ráno k zápisu přišli, se do muzejní školy dostali. Velice nás těší zájem o tento projekt, který Muzeum Novojičínska pořádá společně s městem Příborem. Příborská muzejní škola je tvořena cyklem 11 přednášek, kdy každé pondělí od 25. 9. do 4. 12. 2017 se koná jedna přednáška. Témata z oborů historie, archeologie, národopisu, biologie a ochrany kulturního i přírodního dědictví jsou rozmanitá. Odbornost jednotlivých přednášek garantují jak pracovníci Muzea Novojičínska, tak i odborníci z jiných muzeí, univerzit a specializovaných institucí. Senioři se mohli přihlásit také na školní exkurzi. Cílem letošního vlastivědného výletu je Archeopark v Chotěbuzi, muzeum v Metylovicích, Kotulova dřevěnka v Havířově a prohlídka dřevěných kostelů v Sedlišti a v Kunčicích pod Ondřejníkem. Rovněž o tento výlet byl velký zájem. Kapacita jak muzejní školy, tak výletu byla zcela naplněna.

Kontakt:

Bc. Monika Chromečková, pracovník vztahů k veřejnosti

Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace- Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře
Lidická 50, 742 58 Příbor
Tel.: 556 725 191

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek