Setkání betlemářů v Příboře VI.

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře Aktuální akce Setkání betlemářů v Příboře VI.

středa 6. listopadu 2019

Setkání betlemářů v Příboře VI. sobota 14. prosince 2019, 9.00 - 13.00 hod.

Setkání betlemářů v Příboře VI
V příborské pobočce Muzea Novojičínska se v sobotu 14. prosince 2019 v době od 9.00 do 13.00 bude konat šestý ročník Setkání betlemářů.  Expozice muzea oživí tento den jedenáct řezbářů, předvádějících řezbářské techniky při výrobě betlémů. V rámci programu bude možné zakoupit některé jejich výrobky.

Řezbáři: Metoděj Beran z Příbora, Klement Brokeš z Havířova, Ivan Hejtmánek a Karel Chovanec z Rožnova pod Radhoštěm, Pavel Kahánek z Kopřivnice, Jaromír Kostelník z Příbora, Zdeněk Matyáš Valašské Klobuky, Kamil Kopřiva Valašské Klobouky, Rudolf Kowalczyk, Oldřich Unar z Opatovic a Milan Žlebčík z Příbora.

Setkání řezbářů doprovodí hrou na gajdy Otmar Kantor z Jablunkova.

Vstupné 15,- Kč
Pořádá Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace a Město Příbor

Termín: sobota 14. 12. 2019, 9.00 – 13.00 hod.

Tisková zpráva /files/files/PDF/TZ--Setkani-betlemaru-2019.pdf

Plakát /files/images/Muzeum-Pribor/2019/Setkani-betlemaru-v-Pribore-VI.jpg

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Fotografie k článku