Zboží ukryté v roce 1938

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře Aktuální akce Zboží ukryté v roce 1938

úterý 9. října 2018

Zboží ukryté v roce 1938 12. listopadu 2018 - 1. června 2019
vernisáž výstavy v pondělí 12. listopadu 2018 v 17.00

Výstava prezentuje ojedinělý nález velkého souboru předmětů z galanterního a papírnického obchodu z konce 30. let 20. století, který byl řadu let zazděný ve sklepě domu č. 16 v Příboře.  Majitelé obchodu se snažili tímto způsobem uchránit svůj majetek před nacisty, následně po osvobození pak před znárodněním. V roce 2014 se tyto předměty dostaly do sbírek Muzea Novojičínska a část z nich byla v roce 2016 vystavena na jednodenní výstavě konané u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Velké množství galanterního zboží v původním balení tak dokumentuje důležitou součást každodennosti konce 30. let 20. století.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 12. listopadu v 17.00 hod ve velkém výstavním sále příborského muzea.
Slavnostní zahájení výstavy o předmětech z příborského úkrytu průvodním slovem uvedou doc. PhDr. Daniel Drápala, Ph.D., z Ústavu evropské etnologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Mgr. Lenka Drápalová z Valašského muzea v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, jenž byla mezi prvními odborníky, kteří tento soubor dokumentovali.

Tisková zpráva: /files/files/PDF/TZ-Zbozi-ukryte-v-roce-1938-.pdf

Pozvánka: /files/images/Muzeum-Pribor/Zbozi-ukryte-v-roce-1938-pozvanka.jpg

Plakát: /files/images/Muzeum-Pribor/Zbozi-ukryte-v-roce-1938-web.jpg

O výstavě v médiích:

Mediální partner PROPAMÁTKY
Fotografie z venisáže

Autor: Monika Chromečková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018