Chcete muzeu něco darovat/prodat?

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře O muzeu Chcete muzeu něco darovat/prodat?

Muzeum v Příboře -Výzva

Muzeum Novojičínska, p. o. – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře se v souvislosti s přípravou výstavy o výrobě filcových papučí zhotovovaných na formě (tzv. makovníků, brňáků, okravčáků, banďur, vazáků, masláků, kocurů …) obrací k veřejnosti se žádostí o pomoc při sběru a dokumentaci tohoto fenoménu. Prosíme ty, kteří mají ve svém vlastnictví tuto obuv, aby ji zapůjčili, popřípadě věnovali muzeu pro výstavní a dokumentační účely. Vděční budeme i za další údaje týkající se této obuvi.

Velmi děkujeme za jakékoli informace o papučích, jejich výrobě, příhody spjaté s jejich užíváním a také jak se jim říkalo u Vás doma.

Mob. 724 367 334, tel. 556 725 191

E-mail: pribor@muzeumnj.cz

PhDr. Václav Michalička, Ph.D.

etnolog, vedoucí pobočky Muzea Novojičínska, p.o. – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře

​Výzva - Muzeum v Příboře
Plakáty

Muzeum v Příboře se v souvislosti s potřebou rozšířit sbírkovou kolekci plakátů z 1. poloviny 20. století o mladší období obrací k veřejnosti se žádostí o pomoc. Pokud máte doma starší plakáty z Příbora a chtěli byste je darovat do muzea, neváhejte prosím kontaktovat pracovníky muzea v Příboře. Máme zájem nejen o plakáty z kulturních, společenských a hudebních akcí, ale také politické plakáty či různé typy výzev, které mají vazbu na Příbor a nejbližší okolí.

Plakáty v muzeu přijímáme od května 2018.
PhDr. Václav Michalička, Ph.D.
Tel.: 556 725 191
E-mail: muzeumpribor@seznam.cz

Chcete muzeu něco darovat/prodat?

Jste vlastníky nějakého předmětu, který byste rádi uchovali pro další generace v muzejních sbírkách? Jako první kroky doporučujeme následující postup:
1) kontaktujte muzeum, stručně předmět popište, popř. zašlete fotku předmětu
2) v případě zájmu ze strany muzea je třeba předmět přinést ukázat, příp. umožnit pracovníkovi muzea prohlédnutí
3) je velmi důležité přiložit k předmětu doprovodné informace - komu patří, kdo ho užíval, z jaké pochází domácnosti, včetně roku narození a příp. úmrtí uživatele, výrobce, nálezové informace v případě sběru
4) předmět by měl být v dobrém stavu

Na základě toho pak odborní pracovníci muzea rozhodnou o dalším postupu.

Kontakt : pribor@muzeumnj.cz, tel 556 725 191.

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018