Chcete muzeu něco darovat/prodat?

Hlavní stránka Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře O muzeu Chcete muzeu něco darovat/prodat?

Výzva

Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není!

Muzeum Příbor se v souvislosti s přípravou výstavy Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není! (24. října 2017 – 30. března 2018) obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při sběru a dokumentaci dokladů kulturního jevu spojeného s prací v podniku Tatra. Jedná se o fenomén výroby rozmanité škály předmětů zhotovených mimo pracovní úkoly pro vlastní potřebu či potřebu někoho jiného. Prosíme ty, kteří mají ve svém vlastnictví některé z předmětů, které tímto způsobem v podniku Tatra vznikly, aby je zapůjčili, popřípadě věnovali muzeu pro výstavní a dokumentační účely. Při prezentaci těchto svébytných artefaktů bude zachována přísná anonymita výrobců i těch, kteří předměty zapůjčí či darují. Předměty na výstavu přijímáme do 31. srpna 2017. Děkujeme a věříme se, že se podaří tento zajímavý lokální kulturní jev zachytit a zdokumentovat.

Muzeum Novojičínska,p.o. – Muzeum a pamětní síň S. Freuda v Příboře

Lidická 50, 742 58 Příbor
E-mail: muzeumpribor@seznam.cz

PhDr. Václav Michalička,Ph.D.- vedoucí pobočky Muzeum Novojičínska,p.o – Muzeum a pamětní síň S. Freuda Příboře

Chcete muzeu něco darovat/prodat?

Jste vlastníky nějakého předmětu, který byste rádi uchovali pro další generace v muzejních sbírkách? Jako první kroky doporučujeme následující postup:
1) kontaktujte muzeum, stručně předmět popište, popř. zašlete fotku předmětu
2) v případě zájmu ze strany muzea je třeba předmět přinést ukázat, příp. umožnit pracovníkovi muzea prohlédnutí
3) je velmi důležité přiložit k předmětu doprovodné informace - komu patří, kdo ho užíval, z jaké pochází domácnosti, včetně roku narození a příp. úmrtí uživatele, výrobce, nálezové informace v případě sběru
4) předmět by měl být v dobrém stavu

Na základě toho pak odborní pracovníci muzea rozhodnou o dalším postupu.

Kontakt : pribor@muzeumnj.cz, tel 556 725 191.