Slezská muzejní noc

Hlavní stránka Muzeum v Klimkovicích Aktuální akce Slezská muzejní noc

středa 7. června 2017

Slezská muzejní noc Pátek, 16.6.2017 od 17 hodin


Slezská muzejní noc je součástí 4. ročníku Zámecké literární noci probíhající v prostorách klimkovického zámku. Letos s podtitulem Les známý i neznámý. Program je zároveň pozvánkou na výstavu "Říše prastará, mocná i zkrocená. Les na kravařsku mezi středověkem a industrializací", která je instalována v Nové galerii Žerotínského zámku v Novém Jičíně od 20. 4. do 10.9.2017.

Děti i dospělí si mohou vyrobit otisk stopy lesního zvířete a zahrát si svou melodii na dendrofon. Pro návštěvníky budou připraveny úkoly zaměřené na poznávání stop lesních zvířat, rozlišování jedlých, léčivých a nejedlých a jedovatých lesních rostlin a plodů. Rodiče si mohou s dětmi zasoutěžit ve skládání dřevěného puzzle s motivy lesních zvířecích rodinek a lesních stromů. Pro velké i malé návštěvníky máme připraveny i zajímavé výtvarné techniky, pomocí kterých si vyrobí užitečné drobnosti. 

Autor: Marie Bajnarová, Mgr. et Mgr., BcA., Ph.D. Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska