Muzejní noc v hájemství lesa

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce Muzejní noc v hájemství lesa

čtvrtek 2. května 2019

Muzejní noc v hájemství lesa V pátek 17. května 2019 se koná Frenštátská muzejní noc.

Podtitul té letošní zní: Vítejte v hájemství lesa. To proto, že jsme se ji rozhodli úzce spojit s výstavou Říše prastará, mocná i zkrocená, která v těchto dnech v našem muzeu probíhá.

Od 17 hodin v podkroví muzea vystupovat Divadlo babky Miládky s loutkovými pohádkami pro nejmenší. Ti odrostlejší mohou vyzkoušet řadu interaktivních úkolů, které pro ně v prostorách muzea budou připraveny – mohou si například zvážit medvěda, odlít stopu jezevce nebo lišky, vyzkoušet na dendrofonu, jak zní dřevěný špalíček z dubu nebo borovice. Střelci si svoji přesnost mohou otestovat na laserové střelnici.

To vše potrvá do 19:00, kdy ve výstavní síni budou vyhlášeni vítězové výtvarné soutěže Les a jeho obyvatelé. Poté bude program patřit dospělejším návštěvníkům. Od 19:30 hodin bude patřit prostor autorům výstavy Říše prastará, mocná i zkrocená. Prostřednictvím komentované prohlídky pracovníci z Muzea Novojičínska přiblíží, jak se měnil vztah člověk k lesu od středověku po počátky industrializace. Představí rovněž – mimo jiné -  i bohatou kolekci ptačích preparátů ze sbírek novojičínského muzea.

V 20:45 hodin program uzavře hudební projekt Swingalia plný jazzu, swingu a latiny pod vedením Martina Galii v podkroví muzea.

Zbývá jen dodat, že vstupné na celou akci je 30,- Kč pro dospělé a 10,- Kč pro děti a seniory.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019