Ohlédnutí za posledními deseti lety činnosti frenštátského muzea

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce Ohlédnutí za posledními deseti lety činnosti frenštátského muzea

čtvrtek 23. listopadu 2017

Ohlédnutí za posledními deseti lety činnosti frenštátského muzea Vernisáží, která se konala ve čtvrtek 23. listopadu 2017

byla zahájena výstava Muzejní ohlédnutí, prezentující sbírkové přírůstky a celkovou činnost frenštátského muzea za uplynulých deset let. V roce 2007 totiž bylo muzeum otevřeno v prostorách bývalé chlapecké školy v Horní ulici, která k tomu byla za tím účelem zrekonstruována. Vernisáž zahájily slavnostní fanfáry v podání žesťového kvintetu žáků Základní umělecké školy ve Frenštátě p. R. pod vedením Jiřího Pokorného. Po vstupním uvítání oslovily přítomné ředitelka Muzea Novojičínska PhDr. Sylva Dvořáčková a vedoucí Muzea ve Frenštátě p. R. a autorka výstavy Mgr. Alena Figarová. Projevy hudebně doplnilo houslové duo Alžběta Falcníková a Petr Grabovský. Na závěr promluvil předseda Muzejní a vlastivědné společnosti ve Frenštátě p. R. Drahomír Strnadel. Výstava potrvá do 28. ledna 2018.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému