Po stopách slavných rodáků

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce Po stopách slavných rodáků

čtvrtek 26. listopadu 2015

Po stopách slavných rodáků Ve čtvrtek 26. 11. 2016 se konala vernisáž výstavy Stopy slavných rodáků.


"Každý z nás zanechává stopy. Některé rychle mizí, jiné jsou trvalejší. Často záleží, do jakého materiálu svoji stopu otiskneme. Stopy v bronzu či mramoru přetrvávají zpravidla déle než ty, které zanecháme v lidských srdcích. Ale nemusí tomu tak být vždycky. Jedno je však jisté – žádný materiál není natolik odolný, aby stopy v něm zanechané vytrvaly na věky. Proto je třeba o ně pečovat. Je třeba si je připomínat, aby neupadly v zapomnění. Alespoň ne rychleji než je nezadržitelně nutno."
Tato myšlenka stála u zrodu výstavy, která se snaží přiblížit šest vybraných osobností původem z Frenštátska. V rámci výstavy jsou prezentovány i výtvarné práce žáků základních a středních škol inspirované slavnými rodáky. Nejlepší z nich byly odměněny drobnými cenami. Tuto akci sponzorsky podpořili: firma Arundo Trading, prodejna Stévia, knihkupectví Globus a Obec Trojanovice.
V průběhu vernisáže představil malíř Miloš Šimurda svou knihu Nebeský posel. Program zpestřilo vytoupení žákovských sborů ze ZŠ Záhuní ve Frenštátě p. R. a Jubilejní základní školy prezidenta Masaryka z Trojanovic.Výstava potrvá do 17. ledna 2016.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska (v2)