Přehlídka dámské módy 20. století

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce Přehlídka dámské módy 20. století

čtvrtek 29. června 2017

Přehlídka dámské módy 20. století Vernisáž 29. června 2017 zahájila výstavu Dámou v každé době.

Přehlídku dámské módy od secese po 90. léta 20. století zahájila známá píseň Edith Piaf La vie en rose v podání Venduly Niklové za doprovodu Pavla Trubače. Poté vystoupili autoři výstavy Mgr. Renáta Jašková a Jan Číp. Mezi přítomnými uvítali paní PhDr. Martu Trnkovou, jejíž šatové kolekce, které věnovala Muzeu Novojičínska, se staly jedním ze základů výstavy. V rámci vernisáže byla předána Mgr. Janě Šamánkové a Ing. Radomíru Golasovi cena TEMPORA 2016, kterou uděluje Nadace Edvarda a Betty Parmových. Výstava dámských šatů, kostýmů a večerních rób potrvá do 22. října 2017.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému