Říše prastará, mocná i zkrocená

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce Říše prastará, mocná i zkrocená

pondělí 18. března 2019

Říše prastará, mocná i zkrocená 4. dubna - 1. září 2019

v prostorách výstavní síně frenštátského muzea můžete zhlédnout mezioborovou výstavu Říše prastará, mocná i zkrocená. Její autoři představí, jak se měnil vztah člověka k lesu od středověku až po období industrializace. Výstava je chronologicky rozdělena na etapy – od období před kolonizací ve 12. a 13. století, přes postupnou kultivaci a ovládnutí lesního prostoru až po éru nastupujícího novověku, kdy se stal les předmětem racionálního zájmu, ať už přírodovědeckého nebo hospodářského. Výstava přibližuje živočišné i rostlinné obyvatele lesa. Za povšimnutí stojí pestrá sbírka hmyzu či kolekce vypreparovaných ptáků. Zvláštní pozornost je rovněž věnována vztahu člověka k velkým šelmám.

Výstava získala první cenu v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis za Muzejní výstavu roku 2017. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 4. dubna 2019 v 17 hodin ve výstavní síni frenštátského muzea.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019