TGM a 100 let od vzniku republiky

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce TGM a 100 let od vzniku republiky

pondělí 1. října 2018

TGM a 100 let od vzniku republiky 25. října 2018 - 20. ledna 2019

První republika je neodmyslitelně spjata s osobou prezidenta T. G. Masaryka, který během svého života několikrát navštívil Frenštátsko. Výstava mapuje jeho kontakty s místními liberálními intelektuály, které spadají ještě do sklonku 19. století. Zvláštní pozornost je věnována dvojí Masarykově návštěvě města v roce 1924 a 1928. Spletitou historii válečných a poválečných vztahů k prvnímu prezidentovi výmluvně dokumentuje osud Masarykovy sochy na Horečkách. Výstava je příspěvkem k oslavám stoletého jubilea vzniku Československé republiky. Vernisáž se koná ve čtvrtek 25. října 2018 v 17 hodin ve výstavní síni muzea. Výstava potrvá do 3. února 2019.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018