Výstava o ochotnickém divadle zahájena

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm Aktuální akce Výstava o ochotnickém divadle zahájena

středa 16. listopadu 2016

Výstava o ochotnickém divadle zahájena Dne 15. listopadu 2016 se konala vernisáž výstavy Historie a současnost ochotnického divadla ve Frenštátě.

Výstava zachycuje 180 letou historii ochotnického divadla ve Frenštátě p. R. Během této doby frenštátší ochotníci odehráli na 674 inscenací. Z celkového počtu 39 skupin, spolků a společností, které se věnovaly ochotnické činnosti, jmenujme alespoň Tělocvičnou jednotu Sokol, Orel, Dělnickou tělocvičnou jednotu, Divadelní soubor TON, divadelní spolek DAR MEZ Frenštát, FreD, Fiasco či Amatérskou divadelní společnost Waterloo.Výstava prezentuje nejen bohatý obrazový materiál, ale i řadu kuriozit - jako např. nejstarší dochovaný kostým z r. 1912, rekvizity z počátku 20. století či originální scénické návrhy Aleše Parmy z 50. let. V rámci zahájení výstavy vystoupili členové Amatérské divadelní společnosti Waterloo M. Vodrážková, P. Poštulka a P. Trubač. Po úvodním slově A. Figarové zavzpomínal na své herecké zážitky nestor frenštátského ochotnického divadla D. Norský. Výstava, která potrvá do 19. února 2017, jistě zaujme a potěší nejen všechny pamětníky a milovníky divadla, ale i ty, kdo chtějí blíže poznat historii spolkového života ve Frenštátě p. R.

Autor: Martin Trubač Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému