Čtvrtečníci

Hlavní stránka Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm O muzeu Pro veřejnost Čtvrtečníci

Pokud patříte k těm, co mají zájem dovědět se něco nového, a potěšilo by vás setkat s podobně zaměřenými lidmi, nebo prostě jenom hledáte, jak užitečně a smysluplně prožít volný čas – pak jsou následující řádky určeny právě vám.

Jak se zrodili  „čtvrtečníci“?
Zaujala nás tradice prvorepublikových pátečníků – lidí kolem Karla Čapka, kteří se potkávali pravidelně jednou měsíčně v pátek v Čapkově vile, aby si povídali na nejrůznější témata z oblasti vědy, kultury a společenského dění.  My se scházíme jednou za měsíc ve čtvrtek – proto jsme dali našemu projektu název „čtvrtečníci“.  Obsahem každého setkání je přednáška na předem stanovené téma. Po ní je prostor na dotazy, diskusi či prohlídku příslušné expozice.

19. října 2017 v 17:00 hodin - Návrat bestie - vlk a jeho obraz v historických pramenech. (přednáší PhDr. Zdeněk Orlita, Ph.D. z MNJ).
2. listopadu 2017 v 17:00 hodin - Kopřiva - zpracování kopřivového vláka od pravěku po současnost (přednáší PhDr. Václav Michalička, Ph. D. z MNJ, praktické ukázky Petra Vidomusová)
7. prosince 2017 v 17:00 hodin - Advent v duchu šansonu... - adventní posezení v podkroví muzea

Vstup na každý program 30,- Kč.

 


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017

© 2013-2016, Muzeum Novojičínska