Aline Zylberajch & Martin Gester

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Aline Zylberajch & Martin Gester

středa 25. dubna 2018

Aline Zylberajch & Martin Gester Úterý 21. srpna 2018 v 19.00 hodin
Zahajovací koncert lektorů letmí školy interpretace staré hudby v kostele Povýšení svatého Kříže v Kuníně. Hudební lahůdku v podání špičkových interpretů uvádí Hudební lahůdky a Svatováclavský hudební festival v rámci cyklu "Hudební výlety."


Aline Zylberajch

Absolventka konzervatoří v Paříži a Bostonu Aline Zylberajch zahájila svou kariéru jako cembalistka. Později ji zájem o hudbu z konce 18. století přivedl k dobové interpretaci repertoáru na raných klavírech a různých dalších zajímavých nástrojích tohoto období. Její sólový repertoár zahrnuje hudbu Byrda, Frescobaldiho, Frobergera, francouzské cembalové školy, J. S. Bacha a jeho synů, Haydna a Mozarta, stejně jako jeho méně známých současníků. Věnuje se rovněž vokální hudbě. Účastnila se mnoha operních produkcí a ráda doprovází zpěváky, ať už v barokním repertáru nebo v písňových recitálech. Pravidelně spolupracuje s houslistkou Alice Pierot a jejím triem AnPaPié a je členem souboru "Le Parlement de Musique".

Její nahrávky, mezi které se řadí nově objevené skladby Frobergera, kompozice Couperina, Rameaua, CPE Bacha, Scarlattiho, Haydna ad., získaly řadu významných ocenění hudební kritikou (Diapason d'or, 10 de Répertoire, Choc du Monde de la Musique, Recommandé par Classica, Gramophone, Early Music Review...). Na konci ledna 2012 vyjde nové CD s hudbou pro dvě cembala a na jaře natočí CD ze skladeb CPE Bacha.

Vyučuje cembalo na Conservatoire National de Région ve Štrasburku, a je zvána k vedení mistrovských kurzů ve Francii, Rakousku, Španělsku, Polsku, Německu, Mexiku, USA, Japonsku a Austrálii. Od roku 2011 je také pedagožkoou Conservatoire National Supérieur de Musique v Paříži. Je zakládající členkou francouzské cembalové společnosti.

www.aline-zylberajch.net

 

Martin Gester

Martin Gester je všestranný umělec s vášní pro historii a literaturu, se smyslem pro tanec a divadlo, který působí nejen jako instrumentalista, ale také jako umělecký vedoucí svého souboru, hostující dirigent předních souborů staré hudby, zpěvák, sbormistr, hudební vědec a pedagog.

V roce 1990 založil ve Štrasburku Le Parlement de Musique, soubor proměnlivého obsazení, se kterým repertoárově obsáhl více než čtyři staletí hudby. Věnují se renesanční polyfonií i umění sedmnáctého a osmnáctého století. Se svým ansámblem natočil čtyři desítky nahrávek pro společnosti Opus 111, Naïve, Accord-Universal, Assai, Calliope a Tempéraments-Radio France.

Dirigoval na čtyřech kontinentech soubory a orchestry jako New York Collegium, Collegium Vocale Gent, La Chapelle Royale, Les Chantres de la Chapelle de Versailles, Nederlandse Bachvereniging, Musica Aeterna Bratislava, Toruń Symphony Orchestra, Orchestre Symphonique du Rhin-Mulhouse, Orchestra du Pays de Savoie, Orquesta Sinfónica de Málaga a Camerata Antiqua de Curitiba. Zároveň se věnuje své sólové kariéře jako varhaník a hráč na cembalo a kladívkový klavír, rád doprovází vokalisty.

Od roku 1998 pravidelně spolupracuje s polským barokním orchestrem Arte dei Suonatori. V roce 2007 společně natočili dvanáct Concerti Grossi op. 6 G. F. Händela pro švédský label BIS, nahrávka zaznamenala velký ohlas mezinárodní odborné kritiky (BBC Music Magazine, Classic FM, Fono Forum, Alte Musik Aktuell, Tokkata, Diapason, Le Monde de la Musique, Orfeo).

Martin Gester vyučuje starou hudbu na hudební konzervatoři ve Štrasburku a pravidelně vede mistrovské kurzy. Založil vokální studio Génération Baroque, které podporuje mladé zpěváky na začátku jejich kariéry. Martin Gester byl za vedení souboru Le Parlement de Musique jmenován francouzským ministrem kultury Rytířem řádu umění a literatury a za práci s Arte dei Suonatori byl vyznamenán polským ministerstvem kultury.

www.martingester.com

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska