Den československé státnosti

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Den československé státnosti
v zámecké knihovně v Kuníně

úterý 10. října 2017

Den československé státnosti<br> v zámecké knihovně v Kuníně Sobota 28. října 2017 od 9.00 do 16.00 hodin
Národní muzeum zve širokou veřejnost na zámek do Kunína na doprovodný program k projektu „Objevte zámecké knihovny“. V rámci prohlídek zámku bude akcentována zámecká knihovna, která je součástí sbírek Národního muzea, a proběhne zde slavnostní vyhlášení vítězů soutěže.

Program:

9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 hod.

Prohlídky zámku Kunín

V rámci prohlídek zámeckých pokojů se dozvíte zajímavé informace o nejslavnější majitelce zámku Marie Walburze hraběnce z Truchsess-Walburg-Zeilu, rozené z Harrach-Hohenemsu, která byla vášnivou čtenářkou, a o zámecké knihovně, která dnes čítá 3 431 svazků.

14.00 – 15.00 hod. Velký sál zámku

Přednášky PhDr. Petra Maška „Sbírkový fond zámeckých knihoven v Národním muzeu“ a PhDr. Jaroslava Zezulčíka „Zámecká knihovna v Kuníně“

Dvě na sebe tematicky navazující přednášky věnující se představení sbírkového fondu zámeckých knihoven a samotné velmi unikátní zámecké knihovny v Kuníně.

15.00 hod. Velký sál zámku

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže „Objevte zámecké knihovny“

Během slavnostního vyhlášení, kdy bude vylosováno čtyřicet soutěžících, kteří správně odpověděli na otázky v soutěžních pracovních listech k projektu, bude také představena samotná soutěž a její průběh.

Zámecká knihovna v Kuníně představuje unikátní sbírku knih, jejíž součástí je rovněž velmi cenná knihovna hrabat z Hohenemsu. V rámci prohlídek zámku, bude knihovna podrobně představena. Pozornost jí bude věnovat ve své přednášce pan PhDr. Jaroslav Zezulčík, kastelán kunínského zámku. Vedoucí oddělení zámeckých knihoven Národního muzea pan PhDr. Petr Mašek svou přednáškou představí sbírkový fond zámeckých knihoven Národního muzea. V závěru dne proběhne slavnostní vyhlášení vítězů soutěže „Objevte zámecké knihovny“.

Do projektu Zámeckých knihoven se v roce 2017 zapojilo osm zámeckých objektů: Státní zámek Bečov, Zámek Brandýs nad Labem, Státní zámek Březnice, Zámek Červený Hrádek, Státní hrad a zámek Horšovský Týn, Zámek Kunín, Státní zámek Velké Losiny a Zámek Vlašim.

Vstupné na prohlídku zámku v rámci běžného vstupného do zámku, vstupné na přednášky a slavností vyhlášení vítězů soutěže ve Velkém sále zdarma.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému