Děti provádějí děti na zámku v Kuníně

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Děti provádějí děti na zámku v Kuníně

pátek 8. května 2015

Děti provádějí děti na zámku v Kuníně Neděle 31. května od 9.00 do 16.00 hod.
Po roce hraběnka Walburga zve děti na zámek do Kunína, aby s nimi oslavila Mezinárodní den dětí. Čekají na ně prohlídky komnat s dětskými průvodci, návštěva pohádkového království, pohádky, hry na zámku a v zámeckém parku a přijme je také samotná dobrá hraběnka Walburga. Děti mají po celý den vstupenku do zámeckých pokojů zdarma !


Unikátní možnost oslavit Mezinárodní den dětí budou mít po roce opět všechny děti, které zamíří na zámek do Kunína. Hraběnka Walburga zve na svůj zámek všechny malé děti. Na zámku totiž založila jednu z nejlepších škol své doby, pečovala o talentované děti a vychovávala dokonce malého Františka Palackého.

Dospělé průvodce na zámku v tento den vystřídají malé děti a provedou své vrstevníky zámkem. Prozradí i velice dlouhé jméno paní hraběnky, které běžně neřekl nikdo jinak než "naše dobrá hraběnka." Děti paní hraběnku také potkají na zámku a s ní rovněž malého Františka Palackého... V zámeckých pokojích se děti přesunou do pohádkového světa, uvidí výstavu divadelních loutek, kulis a také výstavu pohádkových divadelních kostýmů.

Ve Velkém sále děti přivítají děti ze Souboru zobcových fléten ZUŠ Bílovec a uvedou je do světa renesančních písní a tanců. V pravé poledne zde na ně čeká také pohádka v podání Divadýlka Mrak.

Rovněž na tajuplné zámecké půdě budou pro děti připraveny pohádky a představení v podání dětských divadelních souborů z nedalekého Nového Jičína. A také hry v zámeckém parku...

Dětské prohlídky zámku v Kuníně jsou mezi českými a moravskými zámky naprosto ojedinělé. Děti mají v tento den vstup tradičně zdarma a když vymalují a přinesou obrázek s hraběnkou Walburgou a čápem Viktorem dostanou malý dárek.

 

Na co se děti mohou těšit ?

Prohlídky zámku s dětskými průvodci - Přijetí u hraběnky Walburgy - Návštěva pohádkového království - Děti mají vstup zdarma - Vymaluj obrázek a dostaneš malý dárek.

Velká pohádka Trojlístek pohádek - O Budulínkovi, O Otesánkovi, Hrnečku vař ! - Divadýlko Mrak ve Velkém sále zámku od 12.00 hodin.

Dětské divadlo Fantazie - vystoupení Sen a Krtek - na Půdní galerii zámku ve 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.

Hra v kuželky v zámecké kuželně, historický fotoateliér, malování na obličej, malování, vystřihování, diskgolf, nafukování a rozdej balónků...

Omalovánku si můžete stáhnout kliknutím >zde

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska