Historie četnicta i současnost policie ČR

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Historie četnicta i současnost policie ČR

pátek 22. září 2017

Historie četnicta i současnost policie ČR Čtrvrtek 28. září 2017
Program zahajovacího dne floristické výstavy a výstavy o generálu Kronenbergovi je doplněn dnem PČR v zámku a zámeckých zahradách. Účast na otevření obou výstav přislíbil pan hrabě Karel Vetter z Lilie, vnuk posledního šlechtického majitele nedalekého zámku Nová Horka, který z Rakouska přicestuje se svým synem a rovněž pan Václav Macháček-Rieger s rodinou, přímý potomek Františka Palackého, majitel rodového zámku Maleč a rodového paláce v Palackého ulici v Praze.

Na slavnosti růží bude v hraběnčině bývalém obývacím pokoji slavnostně otevřena reprezentativní výstava o polozapomenutém žáku hraběnky Walburgy, spolužáku Otce národa Františka Palackého a zakladateli četnictva v Čechách.

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 28. září 2017 v 10.00 hodin.

Výstavou po celý den provází JUDr. Michal Dlouhý, znalec historie četnictva, autor řady knih o četnících, který stál u zrodu televizního seriálu Četnické humoresky.

Doprovodný program PČR na 28. září:

11.00 a 13.00 hodin: ukázka policejních psovodů

15.00 hodin: zadržení pachatele (dynamická ukázka Speciální pořádkové jednotky)

Po celý den laserová střelnice pro děti, představení hry Učíme se s Honzíkem a skládání puzzle s malými dárky a odměnami pro děti. Prezentace výstroje, výzbroje a techniky Speciální pořádkové jednotky, včetně policejního člunu, vozidlel a motorek dopravní policie.

POCTA GENERÁLU KRONENBERGOVI

Účast vojenských historických sborů:

C.k. četnická stanice Brno. Možnost vypsat dobové domovské listy (občanské průkazy), cestovní pasy... zakoupit pohledy, které pak mohou poslat poštou svým přátelům, kamarádům či rodině.

C. k. 6. batalion polních myslivců z Náchoda. Od roku 1813 do roku 1849 spojil s touto vojenskou jednotkou po odchodu ze zámecké školy z Kunína baron Josef Kronenberg svou vojenskou kariéru od kadeta až po jejího velitele. Prezentace elitní vojenské jednotky z dob c. k. monarchie.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému