Hradozámecká noc

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Hradozámecká noc

pátek 8. srpna 2014

Hradozámecká noc Sobota 30. srpna 2014 od 20.00 do 24.00 hodin


Hradozámecká noc

Poslední srpnová sobotní noc znamená už tradičně vrchol prázdninové sezony, který Národní památkový ústav slaví nočním otevřením řady hradů a zámků s komponovanými programy, divadlem, hudbou, světelnými efekty a dalšími akcemi plnými romantiky. Letos, kdy se Hradozámecká noc uskuteční již popáté, zpřístupní své komnaty a pokoje rovněž zámek v Kuníně. Lidé však mohou přijít oslavovat na dalších třiasedmdesát hradů a zámků.

Od 20.00 do 24.00 hodin se budou na zámku v Kuníně konat netradiční prohlídky zámku s baterkou, při nichž budou ožívat osudy dávných majitelů zámku. Na závěr prohlídky všechny návštěvníky přijme a pozdraví samotná hraběnka Walburga, obklopená dětmi ze zámecké školy. Ve Velkém  sále ožije mezi portréty předků kostýmovaná renesanční hudba a tanec v podání dětského flétnového souboru, všemu bude přihlížet zámecká smečka nádherných ruských chrtů. Barokní hudbou v pokojích ožije večer a v noci celý zámek a také přilehlý kostel, který bude otevřen až do půlnoci. Na zámku si totiž dali dostaveníčko učitelé a studenti barokní hudby ze všech koutů Evropy, kteří budou hrát pro potěchu velkých a malých návštěvníků.

Na zámku a tajuplné zámecké půdě si návštěvníci budou moci prohlédnout také výstavu Po stopách Sarajeva 1914 a výstavu věnovanou nedalekému zámku ve Fulneku. A pro čekající turisty bude k dispozici historický fotoateliér, který zájemce obleče do historických kostýmů a domů si odnesou na památku krásnou fotografii.

Více o Hradozámecké noci a zpřístupněných památkách naleznete zde:

www.hradozameckanoc.cz

Autor: Radek Polách Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska (v2)