Hradozámecká noc

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Hradozámecká noc

pátek 17. července 2015

Hradozámecká noc Sobota 29. srpna 2015 od 20.00 do 24.00 hodin
Poslední prázdninovou sobotu propukne již šestá Hradozámecká noc. Ve večerních a nočních hodinách otevřou své brány návštěvníkům hrady, zámky a další památky s netradičními programy a výjimečnou atmosférou. Zámek Kunín bude u toho ! Čtvrt hodinu před půlnocí budeme vysílat ze zámku živě s Václavem Žmolíkem na ČRo 2...


Hradozámecká noc na zámku Kunín
od 20.00 do 24.00 hodin

Večerní a noční prohlídky zámku

Čas prohlídek: 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 24.00

Prohlídky ve 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00 jsou již vyprodány

Na večerní a noční prohlídky zámku doporučujeme rezervace předem na kunin@muzeumnj.cz nebo na tel. 556 749 420. Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před konáním příslušné prohlídky.

Netradiční prohlídky pokojů s dětskými průvodci, kteří tentokráte vystřídají dospělé průvodce a přijetí samotnou hraběnkou Walburgou.

Vstupné: dospělí 100,- Kč, děti, studenti, senioři 60,- Kč, rodinné vstupné 200,- Kč

Výstava Henryk Sienkiewicz

Poslední možnost shlédnout unikátní výstavu osobních předmětů slavného polského spisovatele, které jsou vystavovány vůbec poprvé mimo hranice Polska. Vstup s platnou vstupenkou na prohlídku zámku nebo samosdtatnou vstupenkou na výstavu, prohlídka výstavy samostatně bez průvodců !

Samostatné vstupné pouze na výstavu: dospělí 20,- Kč, děti, studenti, senioři 10,- Kč

Výstava Prosíme nesedat

Výstava dokumentárních fotografií s podtitulem Portréty šlechty 21. století. Seznámíte se s žijícími členy šlechtických rodin, jejichž jména znáte z návštěv hradů a zámků či četby knih: Waldburg-Zeil, Lobkowicz, Podstatzky-Lichtenstein, Podstatzky-Thonsern, Belcredi, Mensdorff-Pouilly, Bořek-Dohalský, Sedlnitzky z Choltitz, Czernin z Chudenic, Loudon či Schwarzenberg, kteří navštívili zámek v Kuníně. Vstup volný !

Koncert v kostele Povýšení svatého Kříže

Nekonečný proud barokní hudby v podání učitelů a studentů ze všech koutů Evropy. Závěrečným několikahodinovým koncertem vrcholí letní kurs interpretace staré hudby na zámku v Kuníně. Vstup až do samotné půlnoci volný !

Program v zahradách zámku

Můžete si zahrát kuželky v zámecké kuželně, obléci se do historických kostýmů a vyfotografovat v historickém fotoateliéru. V zámecké zahradě čekaji další atrakce určené pro děti (jízda na ponících, opekání špekáčků u ohně s vojáky v historických uniformách, promítání filmu Ať žijí duchové ! ...).

Zámecká restaurace U Dobré hraběnky

Ochutnáte speciality polské národní kuchyně a před zámkem se třeba s chutí zadíváte na polský historický velkofilm na motivy románů Henryka Sienkiewicze...

Program v zahradách zámku a v kostele pro návštěvníky zdarma.

 

 

Více o Hradozámecké noci a zpřístupněných památkách naleznete zde:

www.hradozameckanoc.cz

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuality | Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska (v2)