Jiřinky a podzim na zámku v Kuníně

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Jiřinky a podzim na zámku v Kuníně

22. dubna 2018

Jiřinky a podzim na zámku v Kuníně Pátek až neděle 14. až 16.září 2018
Aranžmá jiřinek, ovoce a zeleniny v pokojích zámku připomenou prvního šiřitele jiřinek zámeckého kaplana Turka a také slavnou minulost, kdy Kunín byl považován za zeleninovu zahradu celé oblasti a centrum šlechtění ovoce ...

Tradičně s poutí se do zámku vrací květiny posledního zámeckého kaplana a prvního kunínského faráře, jehož zásluhou se jiřiny začaly šířit v Českých zemích. Uvidíte vazby jiřin, pocházející z jiřinkových polí pana Jaroslava Kubálka z Kunína. Aranžmá jiřinek v pokojích zámku k poctě zámeckého kaplana P. Josefa Turka, učitele Františka Palackého a prvního šiřitele jiřin v Českých zemích.

K slavné historii zámku neodmyslitelně patří šlechtění ovocných stromů v dobách hraběnky Walburgy a podpora pěstování zeleniny a ovoce u místních obyvatelů. V pokojích zámku se vám představí společně s jiřinkami také bohatá produkce ovoce a zeleniny z farmy Lička Sedlnice.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018