Kastelánská prohlídka zámku

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Kastelánská prohlídka zámku

pondělí 24. října 2016

Kastelánská prohlídka zámku Neděle 30. října 2016 v 15.00 hodin.
Komentovaná prohlídka končící výstavy dědictví rodiny Schindlerů z Kunewaldu s kastelánem zámku ukončí letošní zámeckou sezónu. Se sklenicí horkého grogu či jiného horkého nápoje jako poděkování za návštěvu zámku.


Před necelými čtrnácti dny doputovaly na zámek z rakouských Korutan další vzácné předměty z pozůstalosti rodiny Schindlerů z Kunewaldu, dědiců hraběnky Marie Walburgy. Nechybí mezi nimi např. drahocenný broušený pohár Friedricha Emila Schindlera nebo obraz jeho nejmladšího syna Maximiliána. Doplnily tak téměř tisícovku předmětů, které na zámek byly získány z unikátní pozůstalosti rodiny v loňském a předloňském roce.

Podrobná komentovaná prohlídka právě končící výstavy s kastelánem zámku jistě zaujme milovníky historie, památel ale také nevšedního dobrodružství, které lze při pátrání po osudech rodiny zažít.

 

Účastníci prohlídky a letošní vůbec poslední návštěvníci zámku jsou pak zváni do zámecké restaurace U Dobré hraběnky, kde jako poděkování za návštěvu obdrží sklenici horkého grogu či jiného horkého nápoje...

Prohlídku doporučujeme zarezervovat předem na adrese: kunin@muzeumnj.cz nebo na telefonním čísle 556 749 420.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska