Komentované prohlídky se Slávkem Rabušicem

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Komentované prohlídky se Slávkem Rabušicem

úterý 23. září 2014

Komentované prohlídky se Slávkem Rabušicem Sobota 27. září a neděle 28. září 2014 v 15.00 hodin
Komentované prohlídky výstavy Růže pro paní hraběnku s jejím autorem floristou Slávkem Rabušicem a následnými ukázkami aranžování květin.

Autorem aranžmá, která představí vazby růží od doby baroka až po období romantismu, je přední český florista Slávek Rabušic.

Úprava květin do vazby byla nepochybně v různých dobách různá stejně jako samotný vztah k nim. Podmiňoval ji dobový vkus ale také dostupný sortiment rostlinného materiálu a nádob. Svůj vliv měla i příležitost, k níž byl interiér zdoben a také možnosti majitele šlechtického sídla. Vyobrazení zámeckých interiérů a květinových zátiší nám jasně dokazují, že jiná byla květinová aranžmá v baroku, jiná v renesanci či později, v 19. století.

Slávek Rabušic a jeho tým se aranžování květin na hradech a zámcích věnuje již již řadu let. Výsledky jejich práce obdivují tisíce návštěvníků zpřístupněných památek a tematických květinových výstav.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému