Koncert k poctě Marie Terezie

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Koncert k poctě Marie Terezie

úterý 25. dubna 2017

Koncert k poctě Marie Terezie Sobota 13. května 2017 v 17.00 hodin
Od narození slavné královny Marie Terezie uplyne 300. let. Slavnostní recitál z děl mistrů vídeňského baroka Johanna Josefa Fuxe a dalších v podání cembalistky Kateřiny Bílkové uctí výročí ženy, která podle tradice byla kmotrou hraběnky Walburgy.

Také královna Marie Terezie byla kdysi malou princeznou a na dvoře jejího otce císaře Karla VI. zněla nádherná barokní hudba. Tím nejoblíbenějším císařovým komponistou byl jeho kapelník Johann Josef Fux (1660 - 1741), určující tehdejší podobu  hudebního života ve Vídni. Jeho neprávem opomínané dílo si dnes nachází stále více nadšených posluchačů po celém světě...

V zámecké restauraci „U Dobré hraběnky“ bude pro vás k černé nebo vídeňské kávě připraven tradiční sortiment vídeňských kavárenských sladkostí včetně slavného dortu Sacher. Vždyť Vídeň a Marie Terezie k sobě nerozlučitelně patří.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému