Koncert pro paní hraběnku

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Koncert pro paní hraběnku

středa 26. září 2018

Koncert pro paní hraběnku Čtvrtek 27. září 2018 v 19.00 hodin
Koncert nevidomého zpěváka Radka Žaluda a kytaristy Filipa Moravce. Tradiční „Růže pro paní hraběnku" zahájí slavnostní koncert v kostele Povýšení svatého Kříže, který je závěrečným hudebním večerem festivalu Dnů umění nevidomých na Novojičínsku. Vstupné dobrovolné !

Program:

J.S. Bach: Ave Maria

A. Stradella: Pieta Signore

G.F. Händel: Ombra mai fu

G. Giordani: Caro mio ben

G. Martini: Plaisir damour

C. Franck: Panis angelicus

A. Dvořák: Biblická píseň č. 4

A. Dvořák: Stará matka

F. Schubert: Ave Maria

K. Svoboda: Ten právě příchozí

Vstupné na akci je dobrovolné a bude využito na financování kulturních aktivit zrakově postižených. Koncert se koná s finanční podporou Moravskoslezského kraje a obce Kunín. Za spolupráci děkujeme Římskokatolické farnosti v Kuníně a Zámku Kunín.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu, prohlédnout zajímavou výstavu fotografií a především strávit příjemné chvíle v milé společnosti lidí, kterým sice osud mnoho vzal, ale nadělil také talent a touhu rozdávat světu krásu ze svého srdce.

Radek Žalud je nevidomý populární zpěvák, někdy též označovaný jako český Bocelli. Je absolventem konzervatoře Jana Deyla, kde vystudoval kromě klasického zpěvu i hru na akordeon, na klavír a ladění klavírů. Absolvoval mnoho mezinárodních mistrovských pěveckých kurzů Maestra Antonia Carangela či Petera Dvorského.Radek působí jak na operní, tak na populární či dechové scéně. Na operní scéně si zazpíval např. po boku Evy Urbanové, Petera Dvorského či Dagmar Peckové. Z české populární scény spolupracoval s hvězdami, jako je např. Bára Basiková, Petra Janů, Magda Malá, Aneta Langerová, Petr Malásek, Ondřej Brzobohatý, Jakub Smolík, Dalibor Janda, Daniel Landa či kapela The Taptap.

Filip Moravec vystudoval konzervatoř Jana Deyla v Praze hru na kytaru a vedlejší obor – hru na varhany. Dále pak fakultu AMU v kytarové třídě prof. Milana Zelenky. V minulosti vystupoval u nás, ale i v zahraničí – v Pražském domě v Bruselu, polské Varšavě nebo Frankfurtu nad Mohanem. Třikrát se aktivně zúčastnil Mezinárodního kytarového bienále v Kutné Hoře (2004, 2011, 2015). V současné době se mimo sólo hry věnuje také tvorbě a hraní doprovodů pop/folk/jazz i vlastním písním a také tvorbě coverů populárních melodií. Vystupuje v duu se zpěvačkou a hraje na elektroakustickou - klasickou kytaru a ukulele.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018