Koncert pro paní hraběnku

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Koncert pro paní hraběnku

čtvrtek 21. srpna 2014

Koncert pro paní hraběnku Sobota 27. září 2014 v 18.30 hodin
Skladby českých klasicistních skladatelů a slavného Haydna, jehož hudba pravidelně ožívá v jeho rodišti na zámku v Rohrau v Dolních Rakousích, hlavním sídle rodiny Harrachů, v podání souboru Benda Quartet.


Program:

J. Haydn: Smyčcový kvartet č. 3 C-dur, op. 33

J. K. Vaňhal: Smyčcový kvartet č.2 E-dur, op. 6

F. A. Míča: Andante ze smyčcového kvartetu č.2 C-dur

J. Haydn: Smyčcový kvartet č.2 Es-dur, op. 33

 

V době konání Války růží a Růže pro paní hraběnku přichází společnost Janáčkův máj na zámek s Koncertem pro paní hraběnku v rámci projektu Česká hudba na zámcích Moravy a Slezska.

Benda Quartet - je mladý dynamický soubor skládající se výhradně z členů Janáčkovy filharmonie Ostrava, který v roce 2012 vznikl na popud houslistů Petra Bendy a Petra Grabovského. Na začátku vzniku byla touha provozovat kvalitní komorní hudbu a pokračovat tak v realizaci dalších komorních projektů, kterým se hojně věnovali již za dob studií, nejen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, ale také na prestižních zahraničních školách a mistrovských kurzech. V neposlední řadě také během Bendova mnohaletého působení v PKF- Prague Philharmonia. Oba jmenovaní houslisté mají bohatou praxi v sólové i komorní činnosti a za sebou celou řadu společných koncertů jako duo Benda-Grabovský. Jeden z projektů Svatováclavského hudebního festivalu jim dal příležitost spolupracovat s dalšími hudebníky Janáčkovy filharmonie, aby tak vytvořili speciální "festivalový komorní ansámbl" a na základě tohoto setkání na poli staré, barokní, komorní hudby, vznikl nápad vytvořit komorní těleso. A po této intenzivní muzikantské zkušenosti se dnešní už Benda Quartet rozhodl věnovat nadále s neutuchající intenzitou v tomto současném a zároveň původním obsazení bohatému kvartetnímu repertoáru. Přestože Benda Quartet je poměrně mladý ansámbl, má za sebou již řadu koncertů u nás i v zahraničí.

Více na: www.bendaquartet.com.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska