Letní kurs interpretace staré hudby

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Letní kurs interpretace staré hudby

pátek 17. července 2015

Letní kurs interpretace staré hudby Čtvrtek 27. až neděle 30. srpna 2015
Letní kurs interpretace staré hudby rozezní barokní zámek v Kuníně starou, převážně barokní hudbou. Na Hradozámeckou noc také nedaleký kostel Povýšení svatého Kříže.

A to v míře nebývalé. V Kuníně si dají dostaveníčko přátelé zámku, špičkoví evropští interpreti staré hudby s profesionály, studenty a zájemci o zdokonalení v poučené interpretace hudby. Vyučovat se bude ve všech možných evropských jazycích.

Na co se mohou těšit návštěvníci zámku ? Především na neobvyklé prohlídky zámku. Vždyť třídy budou pracovat v pokojích zámku a návštěvníky přivítají vždy malou ukázkou zkoušených skladeb. A pak také na veřejný úvodní koncert lektorů ve čtvrtek 28. srpna a závěrečný koncert účastníků  Na Hradozámeckou noc v sobotu 29. srpna ve v kostele Povýšení svatého Kříže.

Na co se mohou těšit návštěvníci  zámku ? Především na neobvyklé prohlídky zámku. Vždyť třídy budou pracovat v pokojích zámku a návštěvníky přivítají vždy malou ukázkou zkoušených skladeb. A pak také na závěrečný koncert účastníků  Na Hradozámeckou noc v sobotu 29. srpna v kostele Povýšení svatého Kříže.

A kdo a v jakých třídách bude na zámku vyučovat ?

Laila Cathleen Neuman (NL) — zpěv, barokní gestika.

Aline Zylberajch (FR) – cembalo.

Martyna Pastuszka (PL) – housle.

Jan Kvapil (CZ) - zobcová flétna.

Bolette Roed (DK) – zobcová flétna.

Marta Kratochvílová (CZ) - traverso.

Jan Čižmář (CZ) - loutna.

Profily lektorů a další podrobnosti o letním kursu najdete zde:

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému