Letní kurs interpretace staré hudby

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Letní kurs interpretace staré hudby

úterý 12. července 2016

Letní kurs interpretace staré hudby Pondělí 1. až sobota 6. srpna 2016
Letní kurs interpretace staré hudby znovu po roce rozezní barokní zámek v Kuníně starou, převážně barokní hudbou. Těšit se můžete také na veřejný úvodní koncert učitelů a závěrečný slavnostní koncert všech účastníků v kostele Povýšení svatého Kříže.

V Kuníně si dají totiž dostaveníčko přátelé zámku, špičkoví evropští interpreti staré hudby s profesionály, studenty a zájemci o zdokonalení v poučené interpretaci hudby. Vyučovat se bude ve všech evropských jazycích.

Na co se mohou těšit návštěvníci zámku ? Především na neobvyklé prohlídky zámku. Vždyť třídy budou pracovat v pokojích zámku a návštěvníky přivítají vždy malou ukázkou zkoušených skladeb.

A také na veřejný úvodní koncert učitelů v úterý 2. srpna v 19.30 hod. a na slavnostní závěrečný koncert účastníků v pátek 5. srpna opět v 19.30 hod. v kostele Povýšení svatého Kříže.

Obory, které se budou vyučovat v Kuníně jsou:

Historická gestika:   Laila Cathleen Neuman (NL)
Sólový zpěv:   Laila Cathleen Neuman (NL)
Traverso:   Marta Kratochvílová (CZ)
Zobcová flétna:   Bolette Roed (DK)
Harfa:   Marie Christina Cleary (IE/FR)
Varhany:   Barbara Maria Willi (DE/CZ)
Cembalo:   Barbara Maria Willi (DE/CZ)
Loutna & kytara:   Cristián Gutiérrez (CL), Jan Čižmář (CZ)
Housle:   Martyna Pastuszka (PL), Davide Monti (IT/FR)
Improvizace:   Davide Monti (IT/FR)
Ansámbl, Basso continuo:   Všichni lektoři