Nevidět neznamená nevnímat

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Nevidět neznamená nevnímat

středa 19. června 2019

Nevidět neznamená nevnímat Sobota 31. srpna až pondělí 28. října 2019
Výstava fotografii Lubomíra Pavelčáka, který si kvůli svému handicapu s nadsázkou říká Lichoočko. Od dětství totiž trpí vážným onemocněním zraku, místo jednoho oka má akrylátovou protetiku a na druhé 18 dioptrií s vadou sítnice. Fotoaparát začal používat jako nutnost, když se potřeboval na cokoliv podívat, např. nafotit si trasu, apod., ale nyní už se stal jeho neoddělitelnou součástí.


I když vidí opravdu velmi rozmazaně, dokáže fotit krásné a neobvyklé fotografie. Kterým skromně říká „cwaky“. Jeho typickým rukopisem jsou takzvané „brýlovky“, které vytváří skrz své brýle a kterými zaujal v poslední době odbornou porotu různých soutěží. Za svoje fotografie získal například Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje a také zvítězil v soutěži Vládního výboru pro postižené občany  Život bez bariér.

I přes nepřízeň osudu žije aktivním životem. Coby zapálený cestovatel fotografie pořizuje nejen u nás, ale i na svých toulkách v zahraničí, pravidelně vystavuje a publikuje. Zahraniční země navštěvuje také s kapelami R-Company a Dobráci od Kosti, ve kterých hraje na baskytaru.

Přestože byly Lubomírovi na začátku rozdány nepříznivé karty hraje s nimi skvěle a jeho pozitivní přístup může být inspirací nejen pro další handicapované, ale i pro nás všechny ostatní.

Tak se podívejte na cestování „trošku jinak“, děkujeme za návštěvu.

Pokud se Vám fotografie líbí, můžete se podívat na Lubomírovi stránky www.lichoocko.cz nebo Lubomírovi napsat své dojmy na emailovou adresu lubomir@pavelcak@gmail.com.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska (v2)