Růže pro paní hraběnku

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Růže pro paní hraběnku

1. května 2016

Růže pro paní hraběnku Středa 28. září až neděle 9. října 2016
Aranžmá růží v pokojích zámku k poctě naší dobré hraběnky Walburgy. Také letos bude historické vazby květin připravovat přední český florista Slávek Rabušic. Prohlídku celého zámku, květinových vazeb, dekorací a další výzdoby můžete absolvovat samostatně, nebo v doprovodu průvodce.

Již tradičně v měsíci září zve zámek v Kuníně na slavnost Růže pro paní hraběnku, oslavu královny květin a nejslavnější zámecké paní hraběnky Walburgy, která milovala růže a na zámku vychovávala chudé a talentované děti.

Kunínská dobrá hraběnka proslula jako mimořádná filantropka, která na zámku založila jeden z nejlepších vzdělávacích ústavů ve střední Evropě a vychovávala zde mimo jiné budoucího Otce národa malého Františka Palackého.

V zámecké restauraci „U Dobré hraběnky“ bude pro vás k černé nebo vídeňské kávě připraven tradiční sortiment vídeňských kavárenských sladkostí včetně slavného dortu Sacher. Vždyť paní hraběnka sladkosti přímo milovala...

Také letos platí - kdo přinese na zámek růži a věnuje ji paní hraběnce, dostane vstupenku zdarma !

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému