Školní výlety na zámku Kunín

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Školní výlety na zámku Kunín

29. ledna 2017

Školní výlety na zámku Kunín Pondělí 22.5 až pátek 16.6. 2017
Netradiční programy na zámku pro malé výletníky v podání Divadýlka Mrak.

Doba školních výletů se pomalu blíží ! Na zámek opět po dvou letech dorazí populární Divadýlko Mrak a školní výlety mohou začít. Pro malé výletníky bude každý všední den připraven tříhodinový, netradiční a zajímavě kombinovaný program.

Plakát ke stažení: ZDE

A na co se děti mohou v dopoledním programu těšit ?

Prohlídka zámeckých komnat

V zámeckých komnatách na děti dýchne pohádková atmosféra doby princů a princezen. Průvodce poutavým - a pro děti srozumitelným výkladem - přiblíží život, v době dávno minulé. Děti si prohlédnou zdobené jídelní soupravy a krásné poháry, zlaté empírové svícny i sbírku zkamenělin a nerostů. Nebude chybět ani zajímavá pověst.

Výstava divadelních kostýmů

Děti na vlastní kůži okusí, jak se používají divadelní kostýmy a masky, budou mít ojedinělou šanci si sami zahrát úryvek z pohádky. V pravých divadelních kostýmech se promění i v pohádkové bytosti.

Výstava divadelních loutek a kulis

V kulisách, připomínajících nejrůznější prostředí, dozdobených rekvizitami - je výstava loutek - všech druhů, typů i velikostí. Zde se dozví jaké a proč se používají druhy, uvidí rozdíly mezi marionetou a maňáskem, vyzkouší si, jak se loutky vodí a zjistí z čeho a jak se vyrábějí. Nepřijdou ani o divadelní kouzla a čarování.

Divadelní pohádka

Ve Velkém sále, který v minulosti sloužil jako taneční sál, zahraje Divadýlko Mrak pohádku, která zaujme nejen malé výletníky, ale dokáže pobavit i jejich dospělý doprovod.

Opékání špekáčků

Dozlatova opečené špekáčky budou lahodnou tečkou za stráveným dopolednem. Každý návštěvník našeho programu obdrží jeden voňavý, na roštu opečený špekáček s chlebem, kečupem, nebo hořčicí, který je v ceně vstupného celého programu.

Zaujala Vás naše nabídka ? Rezervace míst a informace: denně mezi 9.00 - 12.00 hodinou na telefonním čísle: 606 603 393 Cena vstupenky, včetně špekáčku, je 140,- Kč (učitelé mají vstup i špekáček zdarma).

Počet míst je omezen !!!

Reportáž ze školních výletů můžete sledovat zde:

O Divadélku Mrak:

Divadýlko Mrak je profesionální soubor z Havlíčkova Brodu a pro děti vystupuje již více jak 20 let v kulturních zařízeních po celé republice. Všechny inscenace, které soubor hraje - jsou psány na motivy klasických pohádek, kde samozřejmě vždy vítězí dobro nad zlem. Loutko-činoherní pohádky jsou hrány vždy ve výpravných, barevných kulisách a dekoracích, používají se velké - nejméně 60cm vysoké loutky. Loutka je vždy na jevišti v situaci s hercem "živákem". Herci své postavy hrají v „pohádkových“ kostýmech, na které jsou děti zvyklé z televizních pohádek. Každá pohádka, je pak protkána hudbou podkresovou, ale i písničkami.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému