Toulavá kamera z Kunína

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Toulavá kamera z Kunína

pondělí 23. ledna 2017

Toulavá kamera z Kunína Zimní procházka zámkem (2016).
Pro divácky oblíbený pořad Toulavá kamera v Kuníně natáčeli Silvie Dymáková a Petr Bělík. Nechte se inspirovat zimní návštěvou zámku.

Když vyslovíme jméno obce Kunín, většině z nás se spíš než místní zámek vybaví vyhlášené mléčné výrobky. My se ale tentokrát budeme věnovat právě zmíněnému šlechtickému sídlu. Na místě bývalé tvrze vyrostlo v první polovině 18. století. Sloužilo jako venkovské sídlo majitelů panství. Jeho nejznámější paní byla Marie Walburg hraběnka Harrachová. Ta tu založila vzdělávací ústav pro děti bez původu a z chudých rodin. Pobýval v něm kupříkladu i František Palacký. Na začátku druhé světové války bylo sídlo zkonfiskováno a i po ní byl jeho osud neveselý. Znovuzrození se dočkalo až na přelomu minulého a našeho století. My si společně prohlédneme nejen jednotlivé komnaty, ale taky unikátní výstavu porcelánových figurek.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému