Zámek: 28. října pro děti zdarma !

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Zámek: 28. října pro děti zdarma !

středa 21. října 2015

Zámek: 28. října pro děti zdarma ! Středa 28. října od 9.00 do 16.00 hodin
Oslava státního svátku a pestrý program pro děti a dospělé. Zámek v Kuníně si dovoluje pozvat veřejnost ve středu 28. října do pokojů zámku v Kuníně. Zámek se oděje do slavnostní podzimní výzdoby a bude otevřen od 9.00 hodin rána. Dospělé průvodce na zámku vystřídají opět malé děti a provedou své vrstevníky zámkem.


Unikátní možnost oslavit státní svátek budou mít děti a dospělí, kteří zamíří v tento den na zámek: hraběnka Walburga zve totiž na svůj zámek všechny malé děti. Na zámku založila jednu z nejlepších škol své doby, pečovala o talentované děti a vychovávala zde dokonce malého Františka Palackého.
 

Dospělé průvodce na zámku vystřídají opět malé děti a provedou své vrstevníky zámkem. Prozradí i převelice dlouhé jméno paní hraběnky, které běžně neřekl nikdo jinak než "naše dobrá hraběnka." Děti paní hraběnku také potkají na zámku a s ní rovněž malého Františka Palackého...

 

Prohlídky pokojů s dětskými průvodci budou na zámku připraveny od poledních hodin od 12. 00 do 16.00 hodin a dětské i dospělé návštěvníky přijme ve svých pokojích hraběnka Walburga a Otec národa samotný František Palacký.
 
 
Ve Velkém sále návštěvníky přivítají děti ze Souboru zobcových fléten ZUŠ Bílovec a uvedou je do světa renesančních písní a tanců. V zámku se mohou děti i dospělí také obléci do historických kostýmů a vyfotografovat v historickém fotoateliéru. Volně budou rovněž přístupné výstavní prostory zámku včetně výstavy Prosíme nesedat !
 
 
V odpoledních hodinách bude pro návštěvníky otevřen také podzimně vyzdobený kostel Povýšení svatého Kříže, v němž návštěvníci zhlédnou krátký dokumentární film věnovaný hraběnce Walburze.
 
 
V zámecké restauraci budou od tohoto dne až do neděle připraveny zvěřinové myslivecké hody. Jedná se o jednu z posledních možností navštívit v letošní sezóně zámek v Kuníně, který se po sezóně ukládá opět do krátkého podzimního a zimního spánku...
 

Dětské prohlídky zámku v Kuníně jsou mezi českými a moravskými zámky naprosto ojedinělé.

Vstup do zámku je pro děti do 15 let po celý den bezplatný, pro ostatní návštěvníky snížené vstupné po celý den !

 
Zámek v Kuníně slaví tento den nejen státní svátek vzniku samostatné republiky, ale také 15 let vzniku Moravskoslezského kraje, který prostřednictvím Muzea Novojičínska zámek provozuje již od roku 2002.
 
 
Návštěvníci se mohou sami přesvědčit, co vše se od této doby v pokojích zámku podařilo udělat....
 
 

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska (v2)