Zámek na státní svátek otevřen

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Zámek na státní svátek otevřen

pondělí 24. dubna 2017

Zámek na státní svátek otevřen Pondělí 8.května 2017
Na státní svátek bude zámek pro veřejnost otevřen od 9.00 do 17.00 hodin. Poslední prohlídka se koná v 16.00 hodin. Součástí prohlídkové trasy je rovněž unikátní výstava privilegií panovnice Marie Terezie.

Oslavit státní svátek můžete rovněž návštěvou Zámku Kunín.

Venkovský zámek postavený podle projektů Johanna Lukase von Hildebrandta. Ještě nedávno byl zříceninou, určenou ke zbourání. Jako bájný Fénix však povstal z popela a vrátila se do něj pamět a s ní také původní sbírky a zařízení. A to v míře nebývalé.

Barokní zámek rodiny Harrachů nazývají "malý moravský Mirabell". Dnes na zámku ožívají příběhy jeho dávných majitelů. Osudy Marie Walburgy hraběnky z Waldburg-Zeilu vás nenechají chladnými. V mládí přišla o svou rodinu a na zámku založila jeden z nejznamenitějších vzdělávacích ústavů své doby, vychovávala zde také malého Františka Palackého. Zaposloucháte se do vyprávění o jejím adoptivním vnukovi Emilu Schindlerovi, o nešťastném osudu landkraběte Fritze z Fürstenberka a na závěr vás uhrane osobnost posledního majitele zámku Viktora Bauera, který předpovídal sjednocení Evropy a jako jeden z prvních si v Rakousku pořídil pilotní průkaz..

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému