Zámek na velikonoce otevřen

Hlavní stránka Zámek Kunín Aktuální akce Zámek na velikonoce otevřen

pondělí 3. dubna 2017

Zámek na velikonoce otevřen Pátek 14.4 až pondělí 17.4.2017
Na velikonoce bude zámek pro veřejnost otevřen. Na Velký pátek až do velikonočního pondělí od 9.00 do 16.00 hodin.

Oslavit velikonoční svátky můžete rovněž návštěvou Zámku Kunín.

Venkovský zámek postavený podle projektů Johanna Lukase von Hildebrandta. Ještě nedávno byl zříceninou, určenou ke zbourání. Jako bájný Fénix však povstal z popela a vrátila se do něj pamět a s ní také původní sbírky a zařízení. A to v míře nebývalé.

Barokní zámek rodiny Harrachů nazývají "malý moravský Mirabell". Dnes na zámku ožívají příběhy jeho dávných majitelů. Osudy Marie Walburgy hraběnky z Waldburg-Zeilu vás nenechají chladnými. V mládí přišla o svou rodinu a na zámku založila jeden z nejznamenitějších vzdělávacích ústavů své doby, vychovávala zde také malého Františka Palackého. Zaposloucháte se do vyprávění o jejím adoptivním vnukovi Emilu Schindlerovi, o nešťastném osudu landkraběte Fritze z Fürstenberka a na závěr vás uhrane osobnost posledního majitele zámku Viktora Bauera, který předpovídal sjednocení Evropy, a také osudu jeho rodiny.

Autor: PhDr. Jaroslav Zezulčík Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému