700 LET MĚSTA NOVÉHO JIČÍNA

Hlavní stránka Žerotínský zámek v Novém Jičíně Aktuální akce 700 LET MĚSTA NOVÉHO JIČÍNA

úterý 20. srpna 2013

700 LET MĚSTA NOVÉHO JIČÍNA čtvrtek 5. září 2013 v 17.00 hodin - 31. října 2013
Město Nový Jičín, Muzeum Novojičínska, p. o., Státní okresní archiv Nový Jičín a Zemský archiv v Opavě ve spolupráci s Archivem města Brna, Národním archivem v Praze, Moravským zemským archivem v Brně a Státním okresním archivem Olomouc si vás dovolují pozvat na slavnostní zahájení Městských slavností 2013 a vernisáž výstavy městských listin a privilegií "700 LET MĚSTA NOVÉHO JIČÍNA", konané ve čtvrtek 5. září 2013 v 17.00 hod. v Rytířském sále Žerotínského zámku v Novém Jičíně.

Výstava je pořádána pod záštitou starosty města Nového Jičína PhDr. Jaroslava Dvořáka a potrvá do 31. října 2013.
Rytířský sál, Žerotínský zámek v Novém Jičíně

Součástí výstavy je také INTERAKTIVNÍ DÍLNA v Kamenném sále, kde si můžete na stanovištích označených lupou zvídavého návštěvníka - „Hrej si a poznávej“ - podle přiloženého vzoru napsat husím brkem své iniciály, pokusit se dešifrovat záhadné nápisy – paleografické šifry, vyluštit křížovku plnou cizích slov s tajenkou a zkusit vyřešit i další připravené úkoly hravým způsobem. Pro školní výpravy jsou určeny PRACOVNÍ LISTY a DOPROVODNÝ PROGRAM (školní objednávky volejte na tel. č. + 420 556 701 156, paní D. Indráková).

Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému