Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

Hlavní stránka Žerotínský zámek v Novém Jičíně Aktuální akce Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana

pondělí 20. dubna 2015

Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana 12. 5. - 6. 9. 2015


Muzeum Novojičínska, p. o. ve spolupráci s Mendlovým muzeem Masarykovy Univerzity v Brně a skupinou výtvarných umělců pořádá při příležitosti 110. výročí narození malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana výstavu Cesty do pravěku aneb Ve stopách Zdeňka Buriana. Výstava se koná v rámci projektu Paleoart – Umění a věda, který v současné době sdružuje pětici výtvarných umělců, zabývajících se dnes už velmi populárním oborem, tzv. vědeckou obrazovou rekonstrukcí. Jedním z hlavních cílů projektu je prostřednictvím paleontologických a paleoantropologických rekonstrukcí pravěku přiblížit a zpřístupnit široké veřejnosti toto velice zajímavé odvětví výtvarného umění. V rámci společných akcí projektu Paleoart zároveň usilují výtvarníci šířit a propagovat dílo Zdeňka Buriana.
V Nové galerii Žerotínského zámku v Novém Jičíně se návštěvníkům představí výtvarní umělci, kteří se v oboru paleontologických rekonstrukcí pohybují již řadu let a to na té nejvyšší úrovni. Každý z nich pracuje svým osobitým způsobem, mnozí žili a sklízeli svou prací úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Všechny spojuje nejen výtvarné umění a zájem o prehistorii Země, ale také hluboká úcta k malíři Zdeňku Burianovi.
Výstavu výtvarných prací, obrazových rekonstrukcí a modelů pravěkých zvířat, doplní ukázky zkamenělin ze sbírek Muzea Novojičínska, Slezského zemského muzea v Opavě a Ostravského muzea.

Autor: Mgr. Hana Jabůrková Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

P_-Modlitba---Schizotherium-sp_---olej-na-platne.jpg

P_-Modlitba---Schizotherium-sp_---olej-na-platne.jpg

J_-Svoboda---Zelezna-PUV.jpg

J_-Svoboda---Zelezna-PUV.jpg

Jiri-Teichmann-(3).jpg

Jiri-Teichmann-(3).jpg


Muzejní zajímavosti!

Městské opevnění a boje o NJGalerie osobností města Nového JičínaMehofferLev oděný v purpuruMuž tisíce trikůHrad a panství Starý Jičín
Propagační tiskovinaTramping na PříborskuZa svoboduVlastivědný sborník Novojičínska700 let města Nového Jičína

Jak k nám?

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2013-2018, Muzeum Novojičínska (v2)