Muzejní škola (nejen) pro seniory IV.

Hlavní stránka Žerotínský zámek v Novém Jičíně Aktuální akce Muzejní škola (nejen) pro seniory IV.

pondělí 9. července 2018

Muzejní škola (nejen) pro seniory IV. Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace, Vás srdečně zve na Muzejní školu (nejen) pro seniory IV.

Muzejní škola (nejen) pro seniory představí během cyklu devět přednášek z oborů historie, národopisu, dějin umění, zoologie či mykologie. Tedy oborů, které svým zaměřením dokumentují a zkoumají lidský životní prostor a prostředí formované a přetvářené rozmanitými podobami lidských projevů i činností. Tyto dokumentační a výzkumné aktivity jsou rovněž hlavním posláním Muzea Novojičínska. Odbornost jednotlivých přednášek garantují pracovníci Muzea Novojičínska. Východiskem muzejní školy je zájem seniorů vzdělávat se a seznamovat se s děním v jednotlivých oborech. Podzimní cyklus přednášek bude probíhat každé pondělí od 1. října do 26. listopadu 2018, vždy ve dvou termínech od 9.00 do 11.00 hod. a od 13.00 do 15.00 v Trámovém sále Žerotínského zámku v Novém Jičíně. Můžete si zvolit dopolední či odpolední skupinu. Závazné přihlášky formou zápisu přijímáme na pokladně Žerotínského zámku v Novém Jičíně v pracovních dnech v termínu od 1. 7. do 21. 9. 2018 (od 8.00 do 17.00 hod.; kromě pondělí). Cena celého cyklu přednášek je 300,- Kč. Kapacita pro skupinu je omezena na 40 osob. Přihláška je platná po zaplacení kurzovného. Více informací na webových stránkách www.muzeumnj.cz nebo na telefonu 556 701 156. Kontaktní osoba: Mgr. Martin Vitko.

Program přednášek:

• 1. 10. 2018PhDr. Zdeněk Orlita, Ph.D. (historik): Svatá bolest. Flagelace v náboženské kultuře středověku a raného novověku.
  • 8. 10. 2018 Jan Číp (dokumentátor, historik): Židé v Novém Jičíne. Přednáška u příležitosti výročí postavení židovské synagogy (1908) a vyhnání Židů (1938).
  • 15. 10. 2018 Mgr. Eva Sulovská (kurátorka): Výročí tří významných německých malířů (Anton Berger, Eduard Veith, Franz Barwig).
  • 22. 10. 2018Mgr. Renata Sobotíková (botanička) a Mgr. Markéta Máchová (zooložka): Procházka lužními lesy v Poodří.
  • 29. 10. 2018Mgr. Martin Vitko (historik): Osudové „osmičky“ 20. století na Novojičínsku.
  • úterý 6. 11. 2018! Ing. Jiří Lederer (mykolog): Houby a houbaření. Přednáška odborníka z Muzea Beskyd Frýdek-Místek.
  • 12. 11. 2018PhDr. Václav Michalička, Ph.D. (vedoucí Muzea v Příboře, etnolog, kurátor): Kopřiva – plevel, který šatil.
  • 19. 11. 2018Mgr. Renáta Jašková (kurátorka sbírek, dokumentátorka): Nový Jičín a okolí na dobových pohlednicích ze sbírek Muzea Novojičínska.
  • 26. 11. 2018 Poslední přednáška bude spojena s prohlídkou národní kulturní památky – Památníku Františka Palackého v Hodslavicích, jedné z poboček Muzea Novojičínska.

Autor: Marie Bajnarová, Mgr. et Mgr., BcA., Ph.D. Sekce: Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018