Muzejní škola (nejen) pro seniory

Hlavní stránka Žerotínský zámek v Novém Jičíně Aktuální akce Muzejní škola (nejen) pro seniory

pátek 10. července 2015

Muzejní škola (nejen) pro seniory Muzejní školu (nejen) pro seniory připravuje jako nový projekt v Novém Jičíně Muzeum Novojičínska.

Jedná se o cyklus devíti přednášek z historie, archeologie, národopisu, botaniky a ochrany kulturního i přírodního dědictví, jejichž odbornost garantují pracovníci pořádajícího muzea. Cílem je povzbudit snahu seniorů a ostatní veřejnosti vzdělávat se a seznamovat se s děním v jednotlivých oborech.

Přednášky budou probíhat každé pondělí od 12. října do 30. listopadu, vždy od 9.00 do 11.00 hodin v Trámovém sále Žerotínského zámku. Výjimkou bude úvodní setkání, které se uskuteční ve středu 7. října.

Závazné přihlášky formou  "zápisu" přijímáme v pokladně v Žerotínském zámku každý pracovní den od 1. do 18. září, vždy od 8.00 do 17.00 hodin. Cena za celý cyklus je 300 korun. Kapacita je omezena na 40 osob. Přihláška bude platná po zaplacení kurzovného.

Program přednášek

7. října – Renata Jašková (kurátorka, dokumentátorka): Kuchařka muzejnictví aneb Co se všechno dělá v muzeu

12. října – Pavel Stabrava (archeolog): Práce muzejního archeologa – „mýty a skutečnost"

19. října – Jiří Jurok (historik): Obecní, soukromá a spolková muzea na Novojičínsku

26. října Anna Hrčková (etnografka): Tradiční obyčeje a zvyky v národnostně smíšeném Novojičínsku

2. listopadu – Hana Jabůrková (historička): Sběratelé a sběratelství v minulosti i současnosti

9. listopadu – Petra Mičková (botanička): Kdo je muzejní botanik a Zajímavé botanické lokality na Novojičínsku

16. listopadu – Eva Sulovská (kurátorka): Kulturní odkaz kloboučnické rodiny Hücklů v Novém Jičíně

23. listopadu Václav Michalička (etnograf): O betlémářství

30. listopadu – Marie Mrtvá (průvodkyně): Jan Ámos Komenský – Učitel národa (tato přednáška bude spojena s výletem do Památníku J. Á. Komenského ve Fulneku s prohlídkou expozice o jeho životě a díle).

Autor: Radek Polách Sekce: Aktuality | Aktuální akce   |   Tisk   |   Poslat článek známému