V pokojích zámku na vás čeká bohatý kulturní a doprovodný program. V sobotu 25.9. se můžete těšit např. např. oblíbený historický fotoateliér, v sobotu až úterý 25. – 28. 9. na vystoupení flétnových souborů Ve Velkém sále zámku. 

Novinkou letošní slavnosti budou rovněž noční procházky pokoji zámku od soboty do pondělí 25. – 27.9. od 20:00 do 23:00 hodin.

 

Noční procházka zámkem

25. až 27.9. 2021, 20:00 – 23:00

Naprostá novinka. Sami a bez průvodců máte nyní ojedinělou možnost projít se nočními pokoji zámku a vychutnat si atmosféru potemnělého domu. Jako klenoty vám budou na vaší procházce svítit pouze nasvětlené vazby květin a růží.

 

Komentované prohlídky s floristou Slávkem Rabušicem

25.9 a 28.9. 2021, 9:00 – 17.00 

Komentované prohlídky výstavy Růže pro paní hraběnku s jejím hlavním autorem floristou Slávkem Rabušicem. Tématem letošní slavnosti je Rok osvícenské šlechty a pocta hraběnce Walburze. 

Slávek Rabušic a jeho tým se aranžování květin na hradech a zámcích věnuje již řadu let. Výsledky jejich práce obdivují tisíce návštěvníků zpřístupněných památek a tematických květinových výstav.

 

Rokoková přehlídka na zámku Kunín

25.9. 2021 od 13.00 hodin, 13.00 – 23.00 

U příležitosti pořádání tradiční květinové slavnosti Růže pro paní hraběnku jako poctu hraběnce Walburze se můžete těšit na přehlídku rokokové módy v podání Šáruš History Fashion.

Uprostřed záplavy květů v bohatě zařízených pokojích zámku potkáte skvostně oděné šlechtice z doby mládí hraběnky Walburgy. Na památku si s můžete s nimi rovněž pořídit fotografii. Možná zde potkáte i malou komtesu Walburgu.

 

CETRAT na zámku v Kuníně 

25.9 2021, 9:00 – 17.00

Pracovníci Centra tradičních technologií Příbor předvedou tradiční předení ovčí vlny a lnu. Zámek v Kuníně tak na připomene dobu, kdy hraběnka Walburga v Kuníně vybudovala pro vesnické dívky jednu z prvních industriálních škol na Moravě.

Návštěvníci uvidí předení na kolovrátcích a různých typech ručních vřeten. Právě předení bylo v minulosti běžnou činností prostých i vznešených žen. Jednalo se o charakteristickou ženskou činnost, které odkazovala mimo jiné i na důležité ženské ctnosti, mezi které patřila pracovitost. Nezbytná přeslice v chudých příbytcích i rezidencích nobility se stala symbolem ženství. Předení předvedou zkušené přadleny z příborské pobočky Muzea Novojičínska Petra Vidomusová a Adéla Richterová. Odborný výklad podá Václav Michalička. 

 

Den slezské diakonie

25.9 2021, 9:00 – 17.00

Slavnost růží obohatí zábavný den pro děti a prodej rukodělných výrobků klientů sociálně terapeutických dílen Slezské diakonie v Novém Jičíně a Kopřivnici. Těšit se můžete na tvoření pro děti nebo malování "růže pro paní hraběnku" na obličej.

 

Slavnostní koncert

26.9. 2021, 13:00

Slavnostní koncert festivalu dny nevidomých na Moravě v kostele Povýšení svatého Kříže. Těšit se můžete na vystoupení zpěváka Radka Žaluda, kytaristy Filipa Moravce a zpěvačky Daniely Hořínkové. Vstupné dobrovolné.

 

Aristokratické dostaveníčko

28.9.2021, 9:00 – 17:00

Uprostřed záplavy květů v bohatě zařízených pokojích zámku potkáte skvostně oděný šlechtický pár z doby mládí hraběnky Walburgy. Na zámku si připomínáme Rok osvícenské šlechty a hraběnka Walburga byla považována za celebritu celé střední Evropy. S párem si můžete o hraběnce popovídat nebo se s ním na památku vyfotografovat.